logo_8.png, 81kB

Novinky 2011

23.12.2011
Prajeme všetkým krásne, biele a pohodové Vianoce a aby ste do Nového roku 2012 skočili tou správnou nohou!

 

15.12.2011
V časopise Nielen pes a mačka č. 10/2011 nájdete článok o nádhernom plemene, akým Tibetský teriér bez pochyby je. Ak máte chuť, odporúčame prečítať, samozrejme článok pochádza i z nášho "pera" a za výdatnú spoluprácu ďakujeme aj Veronike Kučerkovej. Viacej už v článku samotnom:-))

 

21.11.2011
Čas uteká veľmi rýchlo a šteniatka rastú ako s ním o preteky. Psíci Cumalom a Cartang a takisto naša "škorica" Cin-tsha už robia radosť vo svojich nových rodinách. Myslím, že sme vybrali to najlepšie čo sme mohli a malí chlpáči si užívajú šteniatkovské obdobie tak výborne ako sa len dá! Ďakujeme za starostlivosť!! Na takéto super rodinky čakajú ešte 2 nádherné TT-slečny. Rozumu majú už na rozdávanie, sú čipované, pravidelne odčervované, očkované a socializované tak, že úplne bez problémov fungujú v našej svorke s dospelákmi i s nami. Ak máte záujem o šteniatko z našej chovateľskej stanice, neváhajte nás kontaktovať. Nezáväzná návšteva je vítaná:-))

Viac informácií nájdete VRH C

  Ci- ri Khanda Tingri "Khandy"   Caitanya Tingri "Nya"

31.8.2011 - Šteniatka LA

Yassinka veru dlho neváhala a v zápätí za Dynkou priviedla na svet 31. 8. 2011 krásne 3 lhasa-černule. Ešte dve z nich si hľadajú láskavý a milujúci domov. Samozrejme sú čipované, pravidelne odčervované, očkované a v dospeláckej svorke sa malé lhasáčky naozaj nestratia.

 

30.8.2011 - Máme šteniatka TT

30.8.2011 sa našej úžasnej fenke Dynke narodilo 5 krásnych, malých a chlpatých guličiek - 2 psíci a 3 fenečky. Ak máte záujem o šteniatko z našej chovnej stanice, neváhajte nás kontaktovať. Nezáväzná návšteva je vítaná:-))


23.5.2011 - Narodeninový pozdrav

Naše milé TT "A"čka!

Presne 21. 5. 2011 vám posielame obrovský božtek na čumáčky k druhým narodeninám a sme veľmi radi, že sme tu s vami a s vašimi super majiteľmi mohli byť a dúfame že ešte dlho budeme!!! Najkrajší darček od nás ste už dostali a tým sú rodinky, v ktorých žijete a my vieme, že sa všetci máte viac ako výborne a ste šťastní!! My vám preto prajeme ešte veľa zdravia a dlhé roky spokojnosti. Čita, Šery, Šady a Akarko budete pre nás vždy prví a jedineční - VŠETKO NAJLEPŠIE!!!


2.3.2011 - Súťaž TOP pes a sučka roka 2010

Po dlhšom čase sme sa so svojimi chlpáčmi opäť zapojili do klubovej súťaže o najlepšieho, čiže TOP psa a sučku roka 2010 (pre každé plemeno jednotlivo). Výsledky, ktoré sú zároveň ocenením nášho celoročného snaženia a hlavne ocenením kvality našich chlpáčov rôznymi rozhodcami, nás veľmi potešili!!!

Veľkú radosť nám urobila naša Rika (ICh. Federika Agáta Lux), ktorá napriek tomu, že v roku 2010 "oddychovala" na materskej dovolenke a plne si vychutnávala svoje nádherné šteniatka, stihla aj krásne bodovať a stačilo to na umiestnenie - TOP LHASA APSO SUČKA 2010 - 3. miesto!!! Možno v budúcnosti uvidíme v tejto súťaži aj niektoré z jej šikovných deťúreniec. Dve z nich, sučka Gatty (B´Agartha Tingri) a psík Dappy (B´An-dan-po Tingri) si už výstavnú atmosféru vyskúšali, s peknými posudkami a známkou VN - veľmi nádejný! Malého Toviho (B´A-tho-wa Tingri) táto premiéra ešte len čaká. Všetkým držíme palce a zároveň ďakujeme za starostlivosť, ktorú majitelia týmto čertíčatám venujú!!!

Nedá mi nespomenúť aj nádherný úspech otecka našich "B" lhasa šteniatok Rainmana (ICH. Chix Choix Parade Chic), ktorý vo veľkej konkurencii všetkých zahraničných členov nášho klubu vybojoval nádherné 1. miesto!!! Gratulujeme jeho majiteľke Eliške Vaškovej!:-))

Výborne sa darilo aj nášmu najmladšiemu členovi svorky Akarkovi (Akar Tingri). Neurobil hanbu nám, ani svojej šikovnej mamine Dynke, po ktorej zdedil hlavne bezproblémovú povahu a preplával výstavnými kruhmi s úsmevom na tvári sebe vlastným a celkovým ocenením - TOP TIBETSKÝ TERIÉR PES 2010 - 3. miesto!!! Úspech teší o tom viac, že je to prvý odchov z našej chovnej stanice!!! Za Akarkom ale nezaostávajú ani ostatní súrodenci. Jeho čierno-biely brat Šady (Archad Tingri) zožal popri iných najväčší úspech v minulom roku na TDE v Slovinsku, kde zabodoval hneď najvyššie a získal titul AWA - SKAR (Junior víťaz TDE)! Je to spoločný úspech Šadyho, jeho majiteľov manželov Paločkových i nás!!:-))) Obrovská vďaka patrí aj Sabíne Havlíčkovej, majiteľke našej Šery (Ascharya Tingri). Kde sa dievčatá ukážu, tam bodujú!!!. Preto sa Šery, jej majiteľka Sabína a samozrejme aj my môžeme pýšiť najčerstvejším titulom našej, vtedy 21 - mesačnej čierno-bielej "stíhačky" - Šampión Českej republiky! Prvý dospelácky šampiónát s výnimočnou príchuťou! Moskovčanka Čita (A-chi-thu Tingri) sa síce často nevystavuje, čo sa pokúsime "napraviť" v čo najkratšom čase:-)) zato pre svoju rodinu znamená ničím nenahraditeľný poklad a slovami majiteľky Oľgy je Čita pre nich "peace and happiness"!!!:-))) Veľká vďaka za opateru a starostlivosť!!

Ako sa hovorí to najlepšie na koniec:-)) Naša fínska, tvrdohlavá, všetkými masťami mazaná, ale napriek tomu nádherná Lasya (Lövskär´s Lasya) dosiahla v roku 2010 až na ocenenie najvyššie a to - TOP TIBETSKÝ TERIÉR SUČKA 2010 - 1. miesto!!! Ďakujeme chovateľke Paule za to, že nám ju zverila a dúfame, že tento výsledok ju potešil najmenej tak ako nás:-) Dúfame, že keď príde pre Lasyu ten správny čas, odovzdá časť z toho čo dostala do vienka ona aj svojim šteniatkam:-))

Podrobné výledky výstav našich chlpáčov nájdete vždy v záložke VÝSTAVY.


1.1.2011 - Šťastný Nový rok 2011!!

Prajeme Vám všetkým, aby bol Nový rok 2011 rokom splnených prianí!! Ak ten starý rok nebol ideálny, aby bol ten nový oveľa lepší! V prípade, že ideálny bol, nech je aj tak ten nový oveľa lepší!!!